فشیال مجموعه‌ای از درمان‌های مراقبت از صورت است که متناسب با نوع پوست هر کسی انجام می‌شود. با وجود این‌که انواع مختلفی از پاکسازی پوست در خانه وجود دارد اما فیشیال پوست اغلب در سالن‌های زیبایی و مراکز تخصصی پوست انجام خواهد شد.

افراد زیادی از روش‌های مختلف پاکسازی و جوانسازی پوست در خانه استفاده می‌کنند. اما برخی از آن‌ها به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نخواهند کرد. در این مواقع بهتر است به سراغ روش اساسی درمان مانند فشیال پوست بروید که این روزها بیش از پیش مورد استقبال خانم‌ها قرار گرفته است. در واقع فیشیال پوست روشی عالی برای سلامت، آرامش و درخشندگی صورت شماست.

 

فشیال پوست (Facial Skin) چیست؟

فیشیال پوست یک درمان رایج و پرطرفدار مراقبت از صورت است. یک درمان دستی چند مرحله‌ای شامل پاکسازی، لایه‌برداری و آب‌رسانی عمقی که باعث بسته شدن منافذ باز پوست صورت می‌شود.

این نوع پاکسازی معمولا یک ساعت طول می‌کشد و در طول آن با بیرون کشیدن سلول‌های مرده به کمک یک ماسک مقوی درمان اصلی برای از بین بردن مشکلات رایج پوست آغاز خواهد شد. مهمترین نکته در فشیال ماساژ حرفه‌ای پوست است که باعث کلاژن‌سازی می‌شود، به تغذیه پوست و جوان‌سازی صورت کمک می‌کند. درواقع فیشال راهی شگفت‌انگیز و آسان برای از بین بردن یک هفته استرس‌زا است که می‌تواند به‌طور جدی روی پوست شما تاثیر می‌گذارد.

 

فیشیال صورت چیست و چگونه انجام می شود؟

سطح پوست پوشیده از سلول‌های مرده یا لایه شاخی است. این سلول‌ها در سطحی‌ترین بخش پوست قرار می‌گیرند. وظیفه سلول‌های مرده محافظت از پوست است و در اصل باید گفت این سلول‌ها نگهبانان بدن در مقابل عوامل خطرساز بیرونی هستند. در حالت نرمال، بدن تقریباً ماهی یک‌بار سلول‌های شاخی شکل را به طور کامل حذف کرده و سلول‌های جدیدتری را جایگزین آنها می‌کند. به همین دلیل این سلول‌های مرده روی پوست تجمع کرده و باعث کاهش درخشندگی و شادابی پوست می‌شوند. برداشت این سلول‌ها به شما کمک می‌کند تا پوست شفاف‌تری داشته باشید.

فیشیال یک روش درمانی رایج و محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان است. این روش درمانی در چند مرحله به مدت ۱ ساعت انجام می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، از زمانی که وارد کلینیک زیبایی پوست و مو شده و تا زمانی که از آن خارج می‌شوید، تنها به ۱ ساعت زمان نیاز خواهد بود تا به پوستی درخشان و البته جوان‌تر برسید.
فیشیال صورت یک از روش‌های جدید جوانسازی پوست به‌صورت ترکیبی و با ابزارهای متفاوت است. فیشیال صورت کاملاً غیرتهاجمی است و به همین دلیل امروز بسیاری این روش درمانی و زیبایی را به دیگر روش‌های تهاجمی ترجیح می‌دهند.

نکته حائز اهمیت در خصوص این روش درمانی این است که تنها در یک جلسه ۱ ساعتی، می‌تواند بسیاری از مشکلات پوستی، مانند جوش‌های سرسیاه یا کومودن را از بین ببرد. به همین خاطر است که به عنوان یک روش درمانی عالی و اثبات شده برای مراقبت از پوست در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مزایای فیشیال پوست

با یک جلسه به چند هدف درمانی و مراقبتی پوست خواهید رسید.
پاکسازی پوست از آلودگی‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد
ماساژ صورت موجب ایجاد حس آرامش و رها شدن از استرس می‌شود.
جوانسازی، کاهش چین‌وچروک‌ها، شادابی و درخشان شدن پوست
برطرف کردن آسیب‌های پوستی و بهبود گردش خون
رفع جوش‌های سرسیاه، سرسفید و منافذ باز
لیفت و سفت شدن پوست
درمان گودی، سیاهی و پف زیر چشم
صاف و یکدست شدن رنگ پوست
فیشیال صورت برای کمک به سم‌زدایی پوست

 

مراحل انجام فیشیال

فیشیال تخصصی و فیشیال پوست تحت نظر پزشک انجام می‌شود. این کار ۵ مرحله اصلی دارد که در این بخش توضیح می‌دهیم. این مراحل عبارت‌اند از:

۱- پاک‌سازی پوست
در این مرحله، پوست باید به‌خوبی تمیز شود و بعد، با کمک دستگاه بخور، بخاری گرم و سرد به‌صورت هم‌زمان روی پوست اعمال شود. بخور صورت جوش‌های سرسیاه و سرسفید را نرم می‌کند.

۲- لایه‌‌ برداری پوست
لایه‌ برداری پوست سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برد و تمامی آلودگی‌های منافذ پوست را پاک می‌کند. نوع مواد شیمیایی و ابزارهای لایه‌برداری بر اساس نوع پوست شما متفاوت خواهند بود.

۳- تخلیه منافذ پوست
در این مرحله از فیشیال، تمامی منافذ پوست که با چربی یا سلول‌های مرده مسدود شده‌اند تخلیه می‌شوند. این‌ کار را با ابزار و دستگاه‌های مخصوص انجام می‌دهند. باید گفت این مرحله از فیشیال مهم‌ترین بخش محسوب می‌شود.

۴- ماساژ پوست
این مرحله برای کلاژن‌ سازی ، سم‌زدایی و بهینه‌کردن گردش خون روی سطح پوست بسیار ضروری است. ماساژ پوست صورت مشکلات پوستی را بهبود می‌بخشد.

۵- ماسک صورت
در مرحله آخر فیشیال، بر اساس نوع پوست و وضعیت پوست، ماسک مناسب روی پوست استفاده می‌شود. بعد از مدت‌زمان معین (۱۵ تا ۲۰ دقیقه)، ماسک از پوست برداشته شده و بر اساس نوع پوست، تونر و سرم پوستی و مرطوب‌کننده روی سطح پوست استفاده می‌شود.

 

فیشیال پوست آقایان

وقتی صحبت از پاکسازی و جوانسازی پوست می‌شود اکثر افراد به یاد زنان می‌افتند. این در حالی است که در اکثر مواقع مردان به‌ دلیل شرایط کاری سخت‌تر به مراقبت ‌های درمانی صورت بیش از از خانم‌ ها نیاز دارند. پوست زیبا باعث جذابیت صورت می ‌شود و جنسیت یا سن خاصی را در برنمی‌گیرد.
مراحل انجام فشیال صورت مردان با زنان تفاوت چندانی ندارد. فقط به‌دلیل ضخیم‌تر بودن پوست صورت آقایان معمولا مرحله لایه‌برداری تخصصی‌تر انجام خواهد شد.

 

مراحل فیشیال پوست آقایان عبارتند از:

لایه‌برداری سطحی با گوماژ، اسکراب یا بخور سرد و گرم
لایه‌برداری عمقی به وسیله جریان الکتریکی و توسط دزن
آب‌رسانی و تغذیه پوست
ضدعفونی پوست با جریان الکتریکی بالا و بسته شدن منافذ باز صورت
استفاده از ماسک برای کلاژن‌سازی و جوان‌سازی پوست
اتمام فیشیال پوست آقایان با ۲۰ دقیقه ماساژ صورت

 

انواع روش‌های پاکسازی پوست در کلینیک فرنوش

پیلینگ شیمیایی
لایه‌بردارهای شیمیایی که در کلینیک‌ها استفاده می‌شوند قدرت پاکسازی بسیار بالایی دارند. این ترکیبات می‌توانند جای جوش و انواع لکه‌های پوستی را از بین ببرند. پیلینگ یا لایه‌برداری بسته به نوع و عمق آن بین یک تا چهارده روز طول خواهد کشید. در این مدت بعد از پوسته ریزی، پوست جدید جایگزین شده و عمق این پاکسازی به نوع داروهای شیمیایی و مدت زمان استفاده آنها روی پوست بستگی دارد.

پیلینگ مکانیکی
در این روش پوست به وسیله ابزار الکترومکانیکی مورد لایه‌برداری قرار می‌گیرد. این روش برای از بین بردن جای اسکار زخم‌ها روی پوست بسیار مناسب است.

پیلینگ لیزری
این روش به دو صورت لیزر دی‌اکسید کربن و لیزر اربیم یاگ انجام می‌گیرد. در این روش از خواص تبخیر آب و نکروز گرمایی بهره برده می‌شود.

 

عوارض فیشیال

تاکنون درمورد فیشیال صورت عوارضی گزارش نشده است.
این روش کاملاً غیرتهاجمی و بدون درد است.
قرمزی‌های پس از فیشیال صورت کاملاً طبیعی است و خیلی سریع برطرف می‌شود.

 

مراقبت‌ های بعد از انجام فیشیال پوست

۱- بعد از فیشیال به هیچ عنوان پوست نباید دست‌کاری شود. از کندن جوش‌ها به شدت اجتناب کنید.
۲- عدم آرایش سنگین بعد از فیشیال
۳- حداقل باید ۱ روز ورزش و دویدن ممنوع ‌باشد؛ زیرا حین ورزش دمای بدن بالا رفته و عرق خواهید کرد. این دو اتفاق برای پوستی که بر روی آن فیشیال انجام شده و حساس است مضر می‌باشد.
۴- لایه بردار و اسکراب را تا روز سوم حذف کنید.
۵- از مصرف داروهایی که ضدآکنه هستند خودداری شود.
۶- نور خورشید پس از فیشیال صورت مضراست. تا چند روز بعد از فیشیال صورت نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرید؛ زیرا پوست در اثر فیشیال پاکسازی عمیق شده و لایه ی شاخی خود را از دست داده است پس آسیب پذیرتر خواهد بود. هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده شود. ضد آفتاب ربطی به شرایط آب وهوایی ندارد و به‌طور مرتب باید استفاده شود.
۷- پس از فیشیال صورت از لیزر، وکس و شمع صورت نباید استفاده شود. توصیه می‌شود حداقل یک هفته از لیزر، شمع و وکس استفاده نشود در صورت انجام احتمال پوسته پوسته شدن پوست وجود دارد.
۸- پوست با احتیاط ولطافت شست وشو شود؛ زیرا پوست پس از فیشیال حساس‌تر شده است.
۹- پس از فیشیال صورت از قرارگرفتن در محیط‌ های گرم خودداری کنید.
۱۰- به هیچ وجه نباید از تونرها استفاده شود.
۱۱- پس از فیشیال، پوست خود را ماساژ ندهید.

 

سوالات متداول در ارتباط با فیشیال

فشیال پوست چه مدت طول می‌کشد؟
روش درمانی فیشیال پوست در طول ۴۰ تا ۶۰ دقیقه انجام می‌شود.

مراحل انجام فیشیال پوست چیست؟
مراحل شامل پاکسازی، لایه برداری، استخراج، ماساژ و ماسک است.

آیا انجام مکرر فیشیال پوست اشکالی دارد؟
متخصصان زیبایی توصیه می‌کنند این نوع پاکسازی باید ماهی یک‌بار یا هر ۲ ماه یک‌بار انجام شود. زیرا چرخه گردش سلولی پوست ۲۸ روز طول می‌کشد و انجام بیشتر فشیال صورت بیش از یک‌بار در ماه باعث تحریک پوست خواهد شد.

مهمترین قسمت فیشیال کدام است؟
لایه‌برداری صورت بسیار مهم است. زیرا تمامی آلودگی‌ها و چربی‌های اضافی صورت برای بسته شدن منافذ باز پوست از بین می‌روند. انجام درست این مرحله کمک می‌کند تا باقی مراحل نتیجه بهتری داشته باشند.

 

در مرکز پوست و مو و کلینیک زیبایی دکتر فرنوش رحمتی کاشت مو، کاشت ابرو، مزوتراپی، فیشیال، تزریق بوتاکس، ژل، فیلر، پی آر پی، کانتورینگ، هایفوتراپی، اندولیفت و … با استفاده از جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی ئ متد های روز دنیا انجام می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۳۷۲۹۶۸ و ۸۶۱۲۷۴۰۸ تماس بگیرید.

تنظیم وقت ملاقات

درج دیدگاه